25 Ağustos 2009 Salı

facebook ve diğer sitelerden video indirmek.
Hemen hemen hepimizin bir Facebook hesabı vardır. Facebook'ta vazgeçemediğimiz uygulamalardan birisi de video paylaşmaktır. Arkadaşlarınızın videolarını çok beğenmişseniz onları bilgisayarınıza indirmeniz artık mümkün. Üstelik çok da zor değil bunu gerçekleştirmek... 3 farklı yönetemi var bunun. İstediğinizi kullanın. Şimdi onları sizinle paylaşacağım.


1. YÖNTEM : Yehha.org üzerinden hiçbir program ve eklentiye gerek kalmadan sadece video linkini yazarak indirebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereşeken şey www.yehha.org sitesine girerek. Gördüğünüz kutucuğa linki yazıp kutunun yanındaki "Süper Mario > <" simgesine tıklamak. Tıkladığımız andan itibaren video ve video bilgileri kutunun altında belirecektir. İndirmek için "download / indir" linkine tıklayın. Site Türkçe ve İngilizce olarak hizmet vermektedir. Dil seçenekleri için sol alt köşesine göz atabilirsiniz. Bir diğer nokta ise sadece Facebook'tan değil, Youtube'den de aynı yöntemi kullanarak video indirebilirsiniz. 2.YÖNTEM :Eğer Mozilla Firefox ile izliyorsanız videoları otomatik olarak Cache dosyasının içine kaydeder. Dosyayı bulmak için aşağıdaki yolları izleyin. Windows Xp’de Documents and Settings> Admin (kullanıcı adı )> Local Settings >Application Data> Mozilla> Firefox > Profiles > Cache dizini adı > Cache

Windows Vista’da
C:Users(kullanıcıadı)AppDataLocalMozillaFirefoxProfiles Cache dizini adı Cache


1- Öncelikle Mozilla Firefox kullanmamız gerekli o yüzden Mozilla Firefox’un Türkçe son sürümü Buradan indirin bilgisayarınıza Kurun... Kurduktan sonra Firefox'u çalıştırın ..

2- Facebook Video indir Scriptinin çalıştırmak için Greasemonkey Eklentisini buradan kuruyoruz . Eklentiyi kurduktan sonra Firefox'u yeniden başlatmanız gereklidir , yeniden başlattığınızda Mozilla Firefox’un sağ alt köşesinde bu " " ikonu görüyorsanız şimdi sıra hazırladığımız scripti Mozilla Firefox ile Greasemonkey Eklentisinine eklemeye geldi .

3. YÖNTEM : Diğer yönetem çok uzun geldiyse Mozilla Firrefox'da Facebook'tan video indirme eklentisi ile kolayca indirin. Bunun için aşağıdaki yolu deneyebilirsiniz.
1- Öncelikle Mozilla Firefox kullanmamız gerekli o yüzden Mozilla Firefox’un Türkçe son sürümü Buradan indirin bilgisayarınıza Kurun... Kurduktan sonra Firefox'u çalıştırın ..

2- Facebook Video indir Scriptinin çalıştırmak için Greasemonkey Eklentisini buradan kuruyoruz . Eklentiyi kurduktan sonra Firefox'u yeniden başlatmanız gereklidir , yeniden başlattığınızda Mozilla Firefox’un sağ alt köşesinde bu

ikonu görüyorsanız şimdi sıra hazırladığımız scripti Mozilla Firefox ile Greasemonkey Eklentisinine eklemeye geldi .

3- Mozilla Firefox ile Bu sayfa üzerinde iken ” Facebook Video indir Scripti” bağlatısına tıklıyoruz ve aşağıdaki resimdeki gibi Scriptin Çalışması için yüklüyoruz.Şimdi Mozilla Firefox ile www.facebook.com ‘ a giriş yaparak videoları altına eklenen "videoyu indir" bağlantısına tıklamakta ..


NOT : BU konuyu asıl blogunda hazırlayan Mustafa ARSLAN arkadasıma tesekkur ederım. http://mustafaars.blogspot.com/


Gidemem - WwW.HarikaBisey.Blogcu.CoM

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İyi günler